-

marek-natusiewicz

Nie tylko "House of cards"...

Przeczytałem sobie notkę pt. ""House of Cards" - zmęczenie materiału" i muszę potwierdzić... Jednak moje potwierdzenie dotyczy czegoś zupełnie innego. Tym czymś innym jest... szkolanawigatorów.pl!

Wedle zamysłów "ojca chrzestnego", Szkoła miała stać się miejscem kreowania nowych "żeglarzy" bądź "kompasem" ułatwiającym poruszanie się po oceanie prawd (w rozumieniu Golicyna) układających się w wielszości przekazów medialnych w kłamliwe narracje.

W niczym nie ujmując dobrej woli autorów oraz niekiedy rzeczywiście wysokiego kunszu i erudycji, czuję się coraz częściej jak bohater pewnej sentencji przywoływanej często przez Melchiora Wańkowicza: "wymieniliśmy poglądy i odczułem gwałtowną pustkę w głowie"...

Przypomina mi się również dykteryjka  o Panu Bogu, który pewnemu malarzowi rzekł: "Ty mnie nie maluj na klęczkach. Ty mnie maluj dobrze!"tagi: szkolanawigatorow.pl  idee  myśli  koncepcje  pomysły 

marek-natusiewicz
30 czerwca 2017 20:26
10     1080    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-osiejuk @marek-natusiewicz
30 czerwca 2017 23:22

Rozumiem, że Twój udział w przedsięwzięciu pod nazwą "Szkoła nawigatorów" pokazuje, jak ma wyglądać "kreowanie nowych żeglarzy". Zapoznałem się z całością i jestem pod wrażeniem.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @krzysztof-osiejuk 30 czerwca 2017 23:22
1 lipca 2017 07:25

Sensowna odpowiedź Pański wpis (napisany wieloznacznym językiem polskim) wymaga zadania pytanie: czy treść kryjąca się pod linkiem Golicyn jest Panu znana?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @krzysztof-osiejuk 30 czerwca 2017 23:22
1 lipca 2017 07:27

Sensowna odpowiedź na Pański wpis (napisany wieloznacznym językiem polskim) wymaga zadania pytania: Czy treść kryjąca się pod linkiem Golicyn jest Panu znana?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @marek-natusiewicz
1 lipca 2017 07:31

Komentarze są dwa, gdyż nie udaje mi się "intuicyjnie" odnaleźć ścieżki dojścia do panelu skoryguj komentarz... ani nawet "łopatologicznie".

zaloguj się by móc komentować

beczka @marek-natusiewicz
1 lipca 2017 10:40

Piszesz o portalu, czy kwartalniku?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @beczka 1 lipca 2017 10:40
1 lipca 2017 13:55

O jednym i drugim. Tylko wtedy "szkoła" ma sens.

"Papier" ma swoje ograniczenia (nakład, redakcja itp. itd). Portal to "życie na goraca", który również może być "szkołą nawigacji", a nie jedynie szkółką PRLowską, w której "międle się" o rzeczach już nazwanych (czasami również nawet na tych "ekranach"). 

A jeśli coś aspiruje do bycia "szkołą", to potrzebne są też i "przedmioty". A tutaj WF miesza się z literaturą w jeden przedmiot.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @marek-natusiewicz 1 lipca 2017 07:25
1 lipca 2017 18:13

Nie. Nie jest znana. Podobnie jak nie jest mi znany sens pojęcia "wieloznaczny język polski".

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @krzysztof-osiejuk 1 lipca 2017 18:13
1 lipca 2017 21:13

A szkoda, że nie jest znana. To obowiązkowy "podręcznik" funkcjonariuszy SKW w roku 2007! Jego znajmość zapewne pomogłaby Panu zrozumieć sens moich wpisów. Czyż konstytucja, "problem 2/3", polskie elity, tożsamość kulturowa i cywilizacyjna Europy... nie są tymi kwestiami, którymi powinniśmy się zajmować w sytuacji, gdy w mediach króluje "bieżączka" połączona z przyczynkarstwem (a tak na prawdę chodzi o zamulanie mózgów i odwracanie uwagi). Czytając większosć wpisów na SzN mam wrażenie jakbym był w świecie "pudeł rezonansowych"...

Zaś w kwestii "wieloznacznego języka polskiego" proszę o zinterpretowanie swego wpisu o treści: "Rozumiem, że Twój udział w przedsięwzięciu pod nazwą "Szkoła nawigatorów" pokazuje, jak ma wyglądać "kreowanie nowych żeglarzy". Zapoznałem się z całością i jestem pod wrażeniem." Czy jest Pan ZA czy PRZECIW lub czy to oznacza PLUS czy raczej MINUS?

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

beczka @marek-natusiewicz 1 lipca 2017 21:13
1 lipca 2017 22:35

Aha już rozumiem. Pytanie brzmi:Dlaczego zamiast debatować o ustroju państwa, konstytucji, elitach i tozszamości kulturowej i cywilizacyjnej Europy, piszemy o np. Młodym Papieżu, jakiś targach, jakiś książkach. Czy dobrze zrozumiałem? Czy też chodzi klikalność na twoim blogu-pisałeś o tych ważnych sprawach i  było małe zainteresowanie?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @marek-natusiewicz
2 lipca 2017 06:19

"Klikalność" to pojęcie nie z mojego "świata". Dobrze zostałem zrozumiany.

I to nie są "jakieś targi", jakieś książki...

I też nie chodzi o "debatę", a jedynie przygotowanie środowiska SzN do odpowiedzi na pytania referendalne Prezydenta...

Dlaczego można jedynie "dawać plusa (który to przypadek? dawaj kogo czego? czy też kogo co?)". Ja chętnie "dawałbym minus"... Może jedynie domagałbym się uzasadnienia. Wszak jak "szkoła", to i belfer!

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować